Гома Альона

ЯК ЦЕ – БУТИ ЖІНКОЮ?

Все частіше я відслідковую цей запит у моїх клієнтів-жінок. Народжена в сучасному суспільстві, жінка знаходиться на перетині існуючих вимог до неї. Сьогоднішнє суспільство вимагає досягати. Усім, незалежно від статі. Цей шалений натиск навіть не всі чоловіки витримують, хоча конкурувати – це їх природне призначення. 

А що тоді взагалі казати про жінку?

З одного боку, якщо ти нічого не досяг, ніде не реалізувався до 40 років – ти «лузер» і  «неповноцінний». Тобто акцент ставиться на конкуруванні, досягненні, завоюванні і захваті. Змагання за приз. А це є суто чоловічі справи. 

Але від жінки продовжують вимагати традиційне «хранителька вогнища». Тобто, вектор, який направлений не на захват, а на збереження, не зовні, а всередину. 

Сьогодні жінку звільнили від усіх нескінченних домашніх обов’язків: діти, посуд, прання, город, худоба… І дали їй можливість обирати самій, як вона хоче проявлятися у житті. Це велике досягнення. Але водночас від жінки вимагається лагідність, ніжність, прийняття. А ці якості вступають у протиріччя з вимогами суспільства. Чи можна одночасно бути лагідною і досягати?  Бути тою, хто приймає і конкурувати з чоловіками?

Все це дуже ускладнює можливість побудувати  справжні здорові відносини. Жінку роздирають внутрішні протиріччя.  Вона не може до кінця визначитися, хто вона? Вона та, що завойовує горизонти, чи та, що приймає і зберігає? Вона мирна, чи войовнича? Вона взагалі жінка?

Якщо я не знаю, хто я, то з ким я можу побудувати відносини?

Що робити, і який є вихід?

Перш за все, з’ясувати  для себе, хто я взагалі, яка я? Найчастіше мої клієнтки-жінки цього не знають. Що залишиться після того, коли прибрати соціальні ролі – мама, донька, дружина… тощо. Жінці складно щось сказати про себе. Іноді вона може вимовити 2-3 слова, іноді взагалі соромиться. І тільки тоді, коли жінка познає, хто вона, можливо «присвоїти собі себе».  Важливо признати усі свої частини, побачити цінність кожної своєї сторони та інтегрувати в цілісний образ.

 

Ілюстрація до тексту: картина «Життя вдалось», авторка Корнієнко Оксана