ОНАЦКО НАТАЛІЯ

ЯКЩО ВИ ЩЕ ВАГАЄТЕСЬ, ЧИ ПОТРІБНА ВАМ ЙОГА…

40+ в йозі бувають різними. Одні приходять зі спортзалу підтягнуті і гарні, і чекають більше навантаження, складні асани і легке розслаблення. Інші – після недавніх пологів, втомившись сидіти з маленькими дітьми, хочуть відновитися, відпочити і набратися сил. Треті – на хвилі кризи 40-річних, в пошуках себе, опори і нових орієнтирів у житті.
Що дає регулярна практика йоги:
Вміння володіти собою і своїми емоціями. Коли стаєш на килимок і починаєш робити асани, одну за одною, неспішно розтягуючись, тримаючи до останньої секунди рівну лінію в планці, повільно дихаючи в позі Героя і розслабляючись в кінці в Шавасані, приводиш в рівновагу розум, емоції, тіло.
Кожна асана підсилює корисні якості особистості. Поза Героя дає сміливість, Дерево – стійкість, Кішка – гнучкість, Собака – гарний настрій (асана-антидепресант). І ось ця здатність асан робити сильним не тільки тіло, а й дух, вирівнювати настрій, стан, збирати себе в єдине ціле за короткий час – дуже цінна.
Якщо вам потрібно дуже сильне і підтягнуте тіло, інтенсивна практика дасть його. У будь-якому випадку, тіло стає більш підтягнутим і гнучким, плечі розправляються, колір обличчя поліпшується і т.д.
Йога та секс – скоріше не про міфічну тантру, а про любов до себе і свого тіла. Коли практикуєш асани і дихальні вправи, вчишся слухати своє тіло, відстежувати відчуття, емоції, думки, стан – і нічого з ними не робиш. Усвідомлювати і бути в моменті. Ця чутливість переноситися і в сексуальне життя – відчуття яскравіші, тіло гнучкіше, свої бажання зрозуміліші, партнера легше відчувати…
Вміння управляти тілом і диханням на килимку поширюється на інші сфери життя. Вчишся бути стороннім спостерігачем, коли навалюється буря емоцій, діяти, а не реагувати. Вирівнюються відносини з людьми – чоловіком, дітьми, родичами, колегами, друзями.
Наповнення енергією. Практика прибирає сміття з тіла, нервової системи, розуму, занепокоєння, тривоги, зацикленість на минулому і призводить до сьогодення. Повертає до джерела і дає багато енергії і сил. Не тієї енергії, яка є в допінгах і за якою йде вигорання, а справжньої, природної, з джерела. Можна пояснити цей ефект через наукові дослідження, можна отримати свій досвід, можна довіритися Йога-сутрам Патанджалі – на вибір.
Йога як океан. Можеш сидіти на березі і споглядати захід, можеш блукати по воді, закотивши штани або плавати, а можеш побудувати корабель, підняти вітрила і вирушити до іншого континенту. Кожен бере рівно стільки, скільки схоче: хтось – фізичну практику, хтось – світогляд. Насправді в ній є все: знання про природу тіла і розуму, навички бути здоровим, фізичне навантаження, розслаблення і наповнення себе енергією. Залишилося тільки брати і робити.

Як сказав один з великих вчителів йоги, Б.К.С. Айенгар, «У йозі найскладніше – це розкласти килимок», «Йога – це 99% практики і 1% теорії».

 

Ілюстрація до тексту: фото Ельвіра Дутова.