Різотто з морепродуктами

120-150 г рису Карнаролі
40 г цибулі
1 зубчик часнику
1 томат (середнього розміру)
50 мл білого сухого вина
30 г вершкового масла
1 ст. л. подрібненої зелені петрушки
2 ст.л. оливкової олії
1 ст.л кунжутної олії Стожар FUSION
200 г морського коктейлю (заморожений)
500-600 мл бульйону (овочевий або курячий )

Сіль, перець за смаком

Для різотто з морепродуктами слід заздалегідь підготувати овочі. Цибулю очистити і нарізати дрібними кубиками. Петрушку подрібнити. Зубчик часнику розчавити, накривши полотном ножа, притримуючи ніж за вістря і сильно натискаючи на рукоятку.

У сковороді для різотто як слід розігріти 2 ст. л. оливкового масла. Повинен з’явитися його характерний запах. Зменшити вогонь до середнього. Покласти нарізану цибулю і злегка її обсмажити при частому помішуванні. Не давайте цибулі підгоряти, смажте буквально 1 хв.

Додати роздавлений зубчик часнику.

Потім всипати рис для різотто. Причому рис ні в якому разі не можна попередньо промивати, тому що при цьому неминуче вимивається частина крохмалю. А адже саме високий вміст крохмалю в рисі “арборіо” надає різотто вершкову консистенцію. Прогрівати рис потрібно при постійному помішуванні, до тих пір поки він злегка не змінить колір. 

Всипати подрібнену петрушку і відразу ж влити вино. Прогрівати до тих пір, поки не випарується алкоголь. До речі, сухе вино створює кисле середовище, достатньо для того, щоб морепродукти в процесі приготування не стали “гумовими”. Крім того, морепродукти гасяться в дуже обмеженій кількості рідини – це теж не дозволяє їм затвердіти.

Обережно покласти на сковороду цілу тигрову креветку. Прогріти, влити ополоник гарячого бульйону і відразу ж додати “морський коктейль” і мідії.  Скільки його знадобиться, заздалегідь точно передбачити неможливо – це залежить від рису. Тому час від часу різотто необхідно куштувати.

Наступний ополоник бульйону потрібно вливати, коли попередня порція вже вбралася. Рис час від часу необхідно легко помішувати, щоб забезпечити рівномірність його нагрівання. Загальний час термічної обробки до готовності – рахуючи від моменту закладки цибулі – не повинно перевищити 25 хв.

Додати в різотто мелений білий перець, посолити. До речі, потрібно бути дуже обережним із сіллю. У випадку з “морським коктейлем” , він може вже бути солоним. Крім того, бульйон теж може бути різного ступеня солоності.

Вийняти з різотто великі і тендітні морепродукти – мідії,  і тигрову креветку, щоб не зламати при вимішування. Одночасно видалити часник. Додати 1 ст. л. кунжутної олії Стожар FUSIONЕнергійно вимісити різотто. Викласти різотто з морепродуктами на підігріту тарілку. Якщо викласти на холодну, рис відразу ж прилипне до неї. Прикрасити різотто відкладеними мідіями і креветкою. 

Подаємо відразу до столу! Смачного!